Wspólnoty katolickie we Wrocławiu

Na stronie tej znajdziesz wspólnoty katolickie we Wrocławiu, które zapraszają Cie na swoje spotkania.

[Jeżeli uważasz, że wspólnota, do której należysz powinna znaleźć się na tej liście poinformuj nas o tym korzystając z tego formularza: zgłaszanie wspólnoty]

TytułAdresOpisLink

Wspólnoty katolickie we Wrocławiu – skąd taki pomysł

Potrzeba stworzenia listy zawierającej wszystkie wspólnoty katolickie we Wrocławiu pojawiła się w naszych sercach już jakiś czas temu. Chodząc po wrocławskim rynku, w ramach cotygodniowej ewangelizacji ulicznej, często mówimy o tym, jak ważne jest, aby po przyjęciu Jezusa jako Pana i Zbawiciela, wzrastać w wierze we wspólnocie. W obecnym świecie, który tak bardzo wstydzi się wiary, Jezusa i modlitwy czymś wspaniałym jest mieć stały kontakt z braćmi i siostrami, którzy swoją żywą wiarą mogą wspomagać nas w trudnych chwilach. Kroczenie za Jezusem oznacza czasami zmaganie się z ciemnością, prześladowaniem, wątpliwościami. W takich właśnie chwilach wspólnota może dać oparcie, którego tak bardzo nam potrzeba. I w drugą stronę: my możemy dać oparcie swoją wiarą tym, którzy w danym momencie przeżywają trudności, z którymi sami nie są w stanie sobie poradzić.

Wspólnoty katolickie we Wrocławiu
Wspólnoty katolickie we Wrocławiu

Stąd ta lista, która mamy nadzieje będzie się rozwijać, tak, aby zawierała wszystkie wrocławskie wspólnoty katolickie . Stanie się ona wówczas wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Osobom, które spotkamy na wrocławskim Rynku podczas czwartkowej ewangelizacji, będziemy w stanie w prosty sposób pokazać, jak wiele wspaniałych wspólnot działa w naszym mieście. I tym samym zachęcić ich do wybrania się na spotkanie tej, która wyda się im najbardziej dla nich odpowiednia.

Dlatego prosimy was o wsparcie tego projektu modlitwą oraz pomocą w dotarciu do wszystkich wspólnot katolickich we Wrocławiu. Rozsyłajcie link do tej strony i zachęcajcie, aby wspólnoty, do których należycie, dopisywały się do naszej mapy.

Za wszelką pomoc – serdeczne Bóg zapłać

Niech Was Bóg Błogosławi,
Wspólnota wspólnot – Katolicy na Ulicy

ps. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o naszej coczwartkowej ewangelizacji zajrzyj tutaj: Ewangelizacja

Ps.Ps. Listę wspólnot we Wrocławiu które prowadzą spotkania uwielbieniowe możesz znaleźć również tutaj: Cała Polska Wielbi Pana / Wrocław