Wspólnoty katolickie we Wrocławiu i okolicach (archidiecezja wrocławska)

Patronat medialny - Gość Niedzielny
Patronat medialny – Gość Niedzielny

Na stronie tej znajdziesz wspólnoty katolickie we Wrocławiu i okolicach (archidiecezja wrocławska), które zapraszają Cie na swoje spotkania.

[Jeżeli uważasz, że wspólnota, do której należysz powinna znaleźć się na tej liście poinformuj nas o tym korzystając z tego formularza: zgłaszanie wspólnoty]

Lista wspólnot pod mapą posortowana jest wg odległości od Twojej lokalizacji. W wyszukiwarce możesz znaleźć wspólnoty w pobliżu dowolnej lokalizacji.

TytułAdresOpisLink

Wspólnoty katolickie we Wrocławiu – skąd taki pomysł

Potrzeba stworzenia listy zawierającej wszystkie wspólnoty katolickie we Wrocławiu i okolicach (archidiecezja wrocławska) pojawiła się w naszych sercach już jakiś czas temu. Chodząc po wrocławskim rynku, w ramach cotygodniowej ewangelizacji ulicznej, często mówimy o tym, jak ważne jest, aby po przyjęciu Jezusa jako Pana i Zbawiciela, wzrastać w wierze we wspólnocie. W obecnym świecie, który tak bardzo wstydzi się wiary, Jezusa i modlitwy czymś wspaniałym jest mieć stały kontakt z braćmi i siostrami, którzy swoją żywą wiarą mogą wspomagać nas w trudnych chwilach. Kroczenie za Jezusem oznacza czasami zmaganie się z ciemnością, prześladowaniem, wątpliwościami. W takich właśnie chwilach wspólnota może dać oparcie, którego tak bardzo nam potrzeba. I w drugą stronę: my możemy dać oparcie swoją wiarą tym, którzy w danym momencie przeżywają trudności, z którymi sami nie są w stanie sobie poradzić.

Wspólnoty katolickie we Wrocławiu
Wspólnoty katolickie we Wrocławiu

Stąd ta lista, która mamy nadzieje będzie się rozwijać, tak, aby zawierała wszystkie wrocławskie wspólnoty katolickie. Stanie się ona wówczas wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Osobom, które spotkamy na wrocławskim Rynku podczas czwartkowej ewangelizacji, będziemy w stanie w prosty sposób pokazać, jak wiele wspaniałych wspólnot działa w naszym mieście. I tym samym zachęcić ich do wybrania się na spotkanie tej, która wyda się im najbardziej dla nich odpowiednia.

Dlatego prosimy was o wsparcie tego projektu modlitwą oraz pomocą w dotarciu do wszystkich wspólnot katolickich we Wrocławiu i okolicach. Rozsyłajcie link do tej strony i zachęcajcie, aby wspólnoty, do których należycie, dopisywały się do naszej mapy.

Z wielką radością informujemy, że patronat medialny nad tą inicjatywą objął Gość Niedzielny – wierzymy, że dzięki temu uda nam się jeszcze skuteczniej docierać do wrocławskich wspólnot oraz osób szukających wspólnoty do której mogliby dołączyć 🙂

Za wszelką pomoc – serdeczne Bóg zapłać

Niech Was Bóg Błogosławi,
Wspólnota wspólnot – Katolicy na Ulicy

ps. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o naszej coczwartkowej ewangelizacji zajrzyj tutaj: Ewangelizacja

Ps.Ps. Listę wspólnot we Wrocławiu które prowadzą spotkania uwielbieniowe możesz znaleźć również tutaj: Cała Polska Wielbi Pana / Wrocław