IV Weekend Ewangelizacyjny “Ochrzczeni Ogniem”

Już rozpoczynamy przygotowania do kolejnego, IV Weekendu Ewangelizacyjnego, który odbędzie się w czerwcu 2021r.

W tym roku, oprócz cotygodniowych ewangelizacji na wrocławskim rynku, warsztatów ewangelizacyjnych (tymczasowo zawieszonych z powodu pandemii) przygotowywać do tego wydarzenia będziemy się poprzez cykl całonocnych czuwań przed Najświętszym Sakramentem “Ogień dwóch serc” które odbędą się w różnych kościołach wrocławskich. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat najbliższego czuwania:

Ogień Dwóch Serc – Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu (7-8.05.2021r.)

Bracia i Siostry! Poranek zmartwychwstania cały czas trwa, gdyż Bóg, który powstał z grobu, odradza nas do nowego życia, do zmartwychwstania razem z Nim na wieki, tak aby umarł w nas stary człowiek, przejęty sprawami tego świata, a powstał razem z Chrystusem człowiek odrodzony, niosący światłość Bożej Miłości. Nasz Pan, Jezus Chrystus, który sprowadził dla nas Niebo na Ziemię, chce, abyśmy przyjęli Jego perspektywę patrzenia – perspektywę zbawienia, wieczności i szerzącego się Królestwa Bożego, którego odwieczne, zasady działają niezachwiane w każdym ustroju, systemie i czasie, gdyż zbudowane są na Bożej Miłości!
Jesteśmy wszyscy zaproszeni, aby nakaz misyjny, jaki otrzymaliśmy od Pana Jezusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.”, realizować w naszym życiu, w życiu naszych wspólnot, w jedności z całym Kościołem, zgodnie z wolą Ducha Świętego, obiecanego nam przez Zbawiciela, któremu prowadzeniu się powierzamy. Wierzymy, że nasza wspólna, całoroczna modlitwa w trakcie czuwań OGIEŃ DWÓCH SERC, jest zasiewanym ziarnem, a zbliżający się IV Weekend Ewangelizacyjny OCHRZCZENI OGNIEM, zaplanowany na czerwiec tego roku, będzie czasem obfitych żniw! Panie, prosimy Cię o deszcz oraz abyś wyprawił robotników na swoje żniwo!


Z piątku na sobotę, z 7 na 8 maja odbędzie kolejne czuwanie OGIEŃ DWÓCH SERC, tym razem w Parafii NMP Królowej Polski we Wrocławiu-Klecinie, przy ulicy Karmelkowej. Rozpoczniemy Eucharystią wieczorną o godzinie 18:00, a zakończymy Eucharystią poranną, o godz. 7:00. Będzie to już ostatnie czuwanie przed zbliżającym się w czerwcu, kolejnym Weekendem Ewangelizacyjnym. 


Bracia i Siostry, wszystkim włączającym się w dzieło ewangelizacji, udziela pasterskiego błogosławieństwa ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, który w przesłanym do “Katolików na Ulicy” liście, wyraża radość z powodu odbywających się czuwań modlitewno-uwielbieniowych “Ogień Dwóch Serc” w ramach przygotowań do kolejnej edycji Weekendu Ewangelizacyjnego “Ochrzczeni Ogniem”, zarazem podkreślając, iż modlitwa i ewangelizacja muszą iść ze sobą nieodłącznie w parze, gdyż jak stwierdził Pan Jezus, modlitwa jest konieczna w życiu chrześcijanina i to z niej mają wypływać wszelkie działania ewangelizacyjne. Łączmy się więc razem na modlitwie, abyśmy umocnieni Duchem Świętym, z mocą głosili, że Chrystus zmartwychwstał!

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2964498440493192

Najświętsze Serce Jezusa, przyjdź Królestwo Twoje!
Niepokalane Serce Maryi, módl się za nami i oślepiaj szatana! 

Ogień Dwóch Serc – Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu (5-6.03.2021r.)

Po raz kolejny chcemy przybliżać się do płonących miłością Serc Jezusa i Maryi, modląc się przed Najświętszym Sakramentem, podczas kolejnego całonocnego czuwania uwielbieniowego, organizowanego pod hasłem „OGIEŃ DWÓCH SERC”, łączącym wspólnoty katolickie archidiecezji wrocławskiej. Transmisja on-line wydarzenia dostępna będzie tutaj: https://m.youtube.com/watch?v=ekyuptirPtg

Inicjatywa ta ma błogosławieństwo pasterskie naszego Metropolity, ks. abpa Józefa Kupnego.

Nadchodzące czuwanie odbędzie się w kościele pw. Bonifacego, przy pl. Staszica 4 we Wrocławiu. Czuwanie rozpocznie się Eucharystią o godzinie 18:30 w piątek, 5 marca, a zakończy się poranną Eucharystią w sobotę, 6 marca, o godzinie 7:00.

Podczas czuwania będzie czas zarówno na uwielbienie, jak i modlitwę w intencji naszej Diecezji, naszego miasta, jego mieszkańców, władz, Polski i świata.

Czuwanie odbędzie się z zachowaniem aktualnych warunków bezpieczeństwa dotyczących spraw epidemiologicznych.

Podczas czuwania będzie czas zarówno na uwielbienie, jak i modlitwę w ciszy.

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/435499687722174

Ogień Dwóch Serc – Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu (5-6.02.2021r.)

Przed nami kolejne całonocne czuwanie uwielbieniowe „OGIEŃ DWÓCH SERC”, organizowane w ramach przygotowania do IV Weekendu Ewangelizacyjnego “Ochrzczeni Ogniem”, zaplanowanego na czerwiec 2021 r.

Chcemy, aby ogień tych dwóch Serc: Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi coraz mocniej rozpalał również nasze serca, abyśmy ten niegasnący płomień miłości mogli zanosić tam, gdzie świat pogrąża się w mroku, a ciemność przesłania wszelką nadzieję… Dlatego bądźcie z nami w tym czasie, aby w jedności wrocławskiego Kościoła, jezcze mocniej rozpalać w sobie miłość Jezusa i Maryi.

Nadchodzące czuwanie odbędzie się w kościele pw. Świętej Trójcy, przy ul. Krzyckiej 42 we Wrocławiu. Czuwanie rozpocznie się Eucharystią o godzinie 18:30 w piątek, 5 lutego, a zakończy się poranną Eucharystią w sobotę, 6 lutego, o godzinie 6:30. Podczas czuwania będzie czas zarówno na uwielbienie, jak i modlitwę w intencji naszej Diecezji, naszego miasta, jego mieszkańców, władz, Polski i świata.

Czuwanie odbędzie się z zachowaniem aktualnych warunków bezpieczeństwa dotyczących spraw epidemiologicznych.

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/705007053542208

Ogień Dwóch Serc – Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu (4-5.12.2020r.)

Chcemy przybliżać się do płonących miłością Serc Jezusa i Maryi, modląc się przed Najświętszym Sakramentem, podczas kolejnego całonocnego czuwania uwielbieniowego, organizowanego pod hasłem „OGIEŃ DWÓCH SERC”, łączącym wspólnoty katolickie archidiecezji wrocławskiej.

Inicjatywa ta ma błogosławieństwo pasterskie naszego Metropolity, ks. abpa Józefa Kupnego.

Tym razem spotykamy się w parafii Św. Michała Archanioła na Muchoborze Wielkim, przy ul. Stanisławowskiej 87 we Wrocławiu. Czuwanie rozpocznie się Eucharystią o godzinie 19:00 w piątek, 4 grudnia, a zakończy poranną Mszą świętą w sobotę, 5 grudnia, o godzinie 7:00.

[UWAGA: W kościele obowiązuje zakrywanie ust i nosa; zostały wprowadzone również obostrzenia dotyczące ilości wiernych uczestniczących w liturgii i adoracji – w świątyni na Muchoborze Wielkim wynosi to 46 osób, a także wymóg zachowania półtorametrowej odległości między osobami przebywającymi wewnątrz]

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2893315640771742/

Ogień Dwóch Serc – Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu (2-3.10.2020r.)

Trwając w dziękczynieniu za III Weekend Ewangelizacyjny „Ochrzczeni Ogniem”, pragniemy przygotowywać się do IV edycji tego wydarzenia poprzez nocną adorację Najświętszego Sakramentu z pierwszego piątku na pierwszą sobotę miesiąca, będąc szczególnie blisko Serc Jezusa i Maryi, które płoną ogromną miłością do każdego człowieka. Hasło tych czuwań uwielbieniowych to „OGIEŃ DWÓCH SERC”. Pierwsza adoracja, łącząca różne wspólnoty archidiecezji wrocławskiej, odbędzie się z 2 na 3 października w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia we Wrocławiu, przy ul. Ołbińskiej, u Karmelitów Bosych. Rozpoczęcie w piątek Mszą św o godz. 18:00, a zakończenie w sobotę, również Mszą św. o godz. 7:30. 

Wspólnoty, które chciałyby prowadzić uwielbienie w poszczególnych godzinach, mogą się jeszcze dopisywać. W tym celu prosimy o kontakt z nami (katolicy.na.ulicy@gmail.com).

Szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępny jest tutaj: https://www.facebook.com/events/322593325676471/